Fair

-1°C

Izdebno

Fair

Humidity: 76%

Wind: 4.83 km/h

  • 24 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    Mostly Cloudy 8°C 2°C

REGULAMIN LOTNISKA IZDEBNO KOŚCIELNE DLA MODELARZY edycja 2018 (wraz z mapkami)

 

Wstęp.

1. Lotnisko Izdebno Kościelne jest terenem prywatnym i nie służy działalności zarobkowej.

2. Organizator lotniska posiada wszelkie prawa do ustanawiania zasad korzystania z terenu lotniska, w tym wysokości rocznej składki członkowskiej.

3. Organizator lotniska morze modyfikować niniejszy regulamin wraz z rozwojem Lotniska Izdebno Kościelne. Użytkownik, który nie akceptuje zmian i zgłosi chęć rezygnacji z użytkowania lotniska otrzyma zwrot składki rocznej, za sezon w którym te zmiany nastąpiły, chyba że zmiany wprowadzono po sezonie.

4. Organizator lotniska nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez użytkowników lotniska.

5. Organizator lotniska zastrzega sobie prawo do usunięcia z lotniska (wraz z zakazem wstępu) osób nie przestrzegających regulaminu korzystania z lotniska lub regulaminu wykonywania lotów. W tym przypadku opłata członkowska nie będzie zwracana.

6. Wszelkie środki pochodzące ze składek członkowskich są przeznaczone na dzierżawę, utrzymanie oraz modernizację terenu lotniska.

7. Rysunki infrastruktury lotniska oraz stref lotów dostępne na stronie internetowej lotniska oraz na tablicy na terenie Lotniska są integralną częścią tego regulaminu.

8. Modelarze będący użytkownikami Lotniska (przed pierwszymi lotami w danym sezonie), oraz zaproszeni goście wykonujący loty modelami muszą posiadać aktualną polisę OC obejmującą latanie modelami RC - zgodnie z przepisami ogólnymi dotyczy to modeli o wadze powyżej 5 kg. Organizator lotniska zalecają posiadanie polisy OC również wtedy gdy pilotujemy modele ważące mniej niż 5 kg.

9. Wszyscy przebywający na Lotnisku, w tym widzowie, zobowiązani są przestrzegać Zasad Bezpieczeństwa Lotniska.

10. Osoby wykonujące loty modelami muszą również bezwarunkowo przestrzegać Regulaminu Wykonywania Lotów.

11. Zaproszeni modelarze (goście) mogą wykonywać loty modelami po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem i zobowiązaniu się do jego przestrzegania.

12. Każdy z przebywających na lotnisku zabiera swoje odpadki (śmieci) ze sobą. Pozostawiamy po sobie taki porządek jaki chcielibyśmy zobaczyć po przyjeździe na lotnisko.

13. Samochody parkujemy tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. Dopuszcza się zatrzymanie samochodu w pobliżu strefy przygotowawczej jedynie na czas wyładowania modeli.

 

Zasady Bezpieczeństwa Lotniska Izdebno Kościelne

14. W czasie wykonywania lotów modeli, widzowie mają zakaz wstępu do strefy przygotowawczej modeli oraz na pas startowy i powinni przebywać jedynie na terenie strefy rodzinnej lub parkingu.

15. Modelarze pilotujący modele powinni znajdować się w obrębie wyznaczonych stanowisk pilotów.

16. Pas startowy musi być wolny od ludzi oraz sprzętu. Na pas startowy podczas wykonywania lotów można wchodzić jedynie w celu wniesienia/zniesienia modelu.

17. Przebywanie poza wyżej wymienionymi miejscami jest dozwolone wyłącznie podczas przerwy w lotach.

18. Osoby przebywające na terenie lotniska z dziećmi lub zwierzętami są odpowiedzialne za nadzór nad nimi. Psy muszą być trzymane na smyczy.

19. Zabrania się pilotowania modeli, osobom będącym pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

20. Rozruch silnika dozwolony jest tylko w strefie przygotowawczej modeli tuż przy krawędzi pasa startowego. Przed uruchomieniem silnika model należy tak ustawić, aby strumień zaśmigłowy nie był skierowany na ludzi, modele czy inny sprzęt. Po zakończeniu lotu silnik należy wyłączyć natychmiast po skołowaniu z pasa startowego. KATEGORYCZNIE ZABRONIONE JEST KOŁOWANIE MODELEM Z PRACUJĄCYM SILNIKIEM PO STREFIE PRZYGOTOWAWCZEJ I PARKINGU (dotyczy to wszystkich rodzajów silników). Docieranie lub regulacje silników spalinowych są dozwolone tylko na specjalnym, wydzielonym stanowisku.

 

Regulamin Wykonywania Lotów na Lotnisku Izdebno Kościelne

21. Każdy z modelarzy pilotów przed włączeniem nadajnika, jest zobowiązany do zawieszenia zawieszki na tablicy kanałów, odpowiednio do kanału zajmowanego przez jego nadajnik. Należy zwracać szczególna uwagę na tę zgodność w przypadku nadajników z syntezą częstotliwości na 35 MHz.

22. Każdy z modelarzy pilotów odpowiada za stan sprzętu którym się posługuje, co dotyczy w szczególności nadajników i odbiorników. W przypadku jakichkolwiek objawów niesprawności jest on zobowiązany do zaprzestania lotów.

23. Loty dozwolone są tylko i wyłącznie w wyznaczonych strefach z bezwzględnym zakazem wlatywania nad strefę przygotowawczą, rodzinną oraz parking poniżej około 100 metrów. Zabrania się również latania nad autostradą A2 poniżej około 100 metrów. Złamanie tego punktu skutkuje natychmiastowym zakazem lotów danego dnia. Powtarzające się próby przelotów nad zakazanymi strefami będą skutkować usunięciem z lotniska.

24. Użytkownik, który pierwszy danego dnia rozpoczyna loty wyznacza stanowisko pilotów przez odpowiednie oznakowanie miejsca.. Każdy pilot musi sterować swoim modelem z wyznaczonego stanowiska pilotów. Wszyscy piloci uczestniczący równocześnie w ruchu powietrznym, przebywający razem na stanowisku pilotów, przed rozpoczęciem lotów jak i w trakcie, ustalają kierunek startu i lądowania, kierunek lotu lub sposób wykorzystania strefy lotów. Każdy pilot musi sterować swoim modelem ze stanowiska pilotów wyznaczonego danego dnia przez uczestników lotniska. Dopuszcza się przebywanie na pasie tylko w czasie startu (do osiągnięcia bezpiecznego pułapu lub w przypadku holowania szybowców do rozpięcia zestawu) własnego modelu, po tej procedurze pilot musi przejść na stanowisko pilotów obowiązujące danego dnia. Nie dopuszczalne jest przebywanie (sterowanie) na pasie startowym w czasie wykonywania lotu. Przepis obowiązuje gdy na lotnisku jest więcej niż jeden uczestnik.

25. Piloci zobowiązani są do głośnego zgłaszania czynności takich jak:
- start
- lądowanie
- lądowanie awaryjne
- brak kontroli nad modelem
- wejście na pas
- zejście z pasa.
Dobrym obyczajem jest potwierdzenie usłyszenia komunikatu przez innych latających.

26. Jeśli w danym momencie w powietrzu znajdują się dwa lub więcej modeli, zaleca się, aby każdemu z pilotów towarzyszył obserwator (inny pilot lub pomocnik).

 

Sprawy Organizacyjne

27. Organizator Lotniska corocznie ustala wysokość składek członkowskich i wpisowego. Informacje o aktualnych składkach są dostępne na stronie internetowej Lotniska.

28. Po opłaceniu składki i przesłaniu skarbnikowi skanu podpisanego „Oświadczenia” (patrz zał. Do Regulaminu) użytkownik otrzymuje identyfikator na dany rok (nowy użytkownik otrzymuje również klucz do wjazdu).

29. Numer konta na które należy wpłacać składki, jest dostępny na stronie internetowej Lotniska. Również na stronie internetowej, jest dostępny po zalogowaniu, stan finansów Lotniska.

30. Raz do roku członkowie lotniska otrzymają sprawozdanie finansowe z wykorzystania składek na utrzymanie lotniska oraz informacje o zaplanowanych inwestycjach na rok następny.

31. Organizator lotniska, 2 razy w ciągu roku ogłasza wykaz prac związanych z utrzymaniem i rozwojem lotniska do wykonania w danym roku. Uczestniczenie w pracach na rzecz lotniska jest obowiązkowe.

32. Członkowie Lotniska nie angażujący się w żadne prace związane z utrzymaniem i rozwojem Lotniska wpłacają 200 zł na tzw. Fundusz Grillowy.

33. W razie konieczności rozłożenia, składki na raty, proszę o kontakt telefoniczny, na pewno się dogadamy.

34. Wysokość składek: seniorzy - 400 zł; Panie, juniorzy, emeryci i renciści – 250 zł.

35. Nowi użytkownicy lotniska zobowiązani są do wpłaty wpisowego 300zł. Juniorzy są zwolnieni z wpisowego !!!

36. Użytkownik rezygnujący lub usunięty z Lotniska zobowiązany jest do oddania klucza od wjazdu organizatorom Lotniska.

37. Najbliższa rodzina członka lotniska: żona i uczące się dzieci mogą korzystać z lotniska bezpłatnie w tym przypadku pełną odpowiedzialność za loty bierze członek lotniska.  

Wzór "Oświadczenia" do pobrania tutaj

Ogólny szkic lotniska

 

Szczegóły

 

 

Shoutbox

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat

Powered by Kide Shoutbox

Przemo: Jestem za.
Markus: ;-)
Markus: Jeżeli tylko grafik dyżurów pozwoli? , to jestem za ;-)
Markus: Nowy rok już się nie uda dzienny
Markus: dyżur
KRYNIEK: Wyrazy współczucia Marku.
KRYNIEK: Pogoda na 01.01.2017 zapowiada się ciekawie, lekki mróz który będzie utrzymywał się od jutra umożliwi wjazd, prawie bezwietrznie a jeżeli to delikatny z zachodu. :D
wlobis: W Nowym Roku życzę wszystkim dużo zdrowia wszelkiej pomyślności i Tyle samo lądowań co startów.
Markus: W nowym roczku składam życzenia "najlepszego wszystkiego, dużo zdrowia i radochy, oraz dużo czasu na latanie. Niech ten rok będzie obfity w spotkania na lotnisku. Oczywiście życzę tyle udanych lądowań co startów
Robert Gajewski: Witajcie Koledzy. Miło mi pojawić się w Waszym gronie. Myśle, że będziemy się dobrze bawić i spędzimy wiele miłych chwil. ;)
KRYNIEK: Ktoś chętny do polatania w najbliższą sobotę? Może by tak jeszcze nie oficjalnie jakąś kiełbaskę upiec? :)
Robert Gajewski: Kusząca propozycja
KRYNIEK: Dla mnie to jedna z nielicznych okazji w tym sezonie.
KRYNIEK: Prognozy meteo nakazują zmienić plany co do rozpoczęcia.
KRYNIEK: Lotnisko skoszone
KRYNIEK: Mamy wyjątkowy rok, chyba trzeba pomyśleć nad zakupem pływaków do modeli.
Kaszub: Witam. jeśli ktoś wybiera się jutro polatać to zapraszam na lotnisko nie wcześniej jak na 12.Niestety dopiero teraz pogoda pozwala na koszenie płyty.
Kaszub: lotnisko udało się skosić.
Kaszub: Lotnisko skoszone.
Kaszub: Dzisiaj mocno wiało ale naszej kosiarce wcale to nie przeszkadzało lotnisko skoszone.
wlobis: Spokojnych,rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, szczodrego Mikołaja a w Nowym Roku tyle samo udanych lądowań co startów
Markus: Wszystkiego najlepszego w nowym roku ;-) Dużo zdrowia, dobrej lotnej pogody i duuuużo czasu na latanie wam życzę ;-)
Konrad CAT: Pas suchy, mozna latac!!!
Konrad CAT: Pas skoszony, wiatr zachodni z odchyłka północna meszek i gzow brak. Zapraszam :D
Konrad CAT: Pas skoszony
Przemo: Lotnisko skoszone
Przemo: pas, parking, droga dojazdowa
Przemo: skoszone
Przemo: strat w sprzęcie brak
Przemo: meszki - od groma
Przemo: .
Konrad CAT: Pas i strefa wczoraj zostala skoszona, przy okazji na wlasciciela czeka koleczko, zdjecie na FB
Konrad CAT: Ktoś dziś lata?
Kaszub: Lotnisko skoszone zapraszam do latania
Kaszub: lotnisko skoszone zapraszam do latania
Kaszub: Witam Kolegów popracowałem trochę na lotnisku dzisiaj i jak kto chce to może sobie polatać ale lądowania musi robić po skosie lotniska lub lądować w strefie przygotowawczej, jest równo i trawka wykoszona

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj